sklep dm: Zobacz, że można inaczej

Samodzielne działanie w płaskich strukturach, proponowanie własnych pomysłów oraz wprowadzanie ich w życie. O to właśnie chodzi, gdy mowa jest o tym, że pracuje i żyje się inaczej w dm. Tutaj koledzy i koleżanki ustalają między sobą swoje godziny pracy, dzięki czemu praca umożliwia maksimum swobody. Ergonomiczne meble, smartfony dla pracowników i profesjonalny sprzęt to prawdziwe wsparcie w pracy.

Różnica dla nas i naszych klientów tkwi w ludziach. Ich osobowość, zaangażowanie i zadowolenie z tego, co robią. Tutaj każdy jest wyjątkowy. To sprawia, że zarówno my, jak i atmosfera w biurze oraz w każdej filii jest tak szczególna. W sklepach dm zauważają to i szanują klienci, którzy czują się u nas po prostu dobrze.

Co warto wiedzieć o pracy w sklepie dm

 • Twoje zadania
 • Co wnosisz do zespołu
 • Możliwości rozwoju
 • Perspektywy
 • Czasy pracy i łączenie życia zawodowego z prywatnym
 • Odpowiedzialność osobista i współpraca
 • Współdziałanie i rozwój
 • Zdrowie w filii
Twoje zadania

W sklepie dm praca nie tylko wygląda inaczej, lecz jest też różnorodna. Tworzenie atmosfery przyjaznej klientowi, profesjonalne i kompetentne doradzanie klientom to ważna część Twojej pracy. Ale do zadań zalicza się także obsługę klienta przy kasie i układanie towarów na półkach w taki sposób, aby świetnie się prezentowały i były chętnie kupowane. Sprawność fizyczna, rzecz jasna, jest bardzo pomocna w pracy w sklepie dm, która może być intensywna. Pod kątem przygotowania i realizacji akcji w filiach mile widziana jest kreatywność i pomysły. W razie potrzeby wsparcie innych filii rozumie się u nas samo przez się. Dotyczy to również wprowadzania ulepszeń – to zadanie jest w dm we wszystkich obszarach bardzo ważne.

Co wnosisz do zespołu
 • Jesteś otwarty na innych ludzi, chętnie im pomagasz i dzielisz się swoją wiedzą
 • Zachwycasz się najnowszymi trendami i produktami drogeryjnymi, jesteś otwarty na nowości, zaangażowany i zdolny do pracy w zespole
 • Chcesz pracować kreatywnie i kształtować własne rozwiązania
 • Chcesz się angażować i dokładać starań, aby dzień w filii przebiegał w harmonii
 • Interesujesz się mediami, elektronicznymi rozwiązaniami, lubisz pracę ze smartfonem, w dziale fotograficznym lub w kasie oraz pomagasz klientom, gdy mają pytania
 • Szukasz możliwości wyrażenia opinii i swobody działania
Możliwości rozwoju

Rozwijaj się. Wspieramy Cię przy tym – w razie potrzeby z pomocą rozmaitych ofert, do których zaliczają się różne szkolenia, możliwość zmiany filii, szkolenia on-line służące samokształceniu, dofinansowanie do nauki, feedback, rozmowy na temat rozwoju (nie oceny pracy), to tylko kilka z opcji.

Tutaj przeczytasz więcej na temat możliwości rozwoju w naszej organizacji.

Perspektywy

Samodzielnie wytyczasz sobie ścieżkę rozwoju. Jeśli chcesz, w porozumieniu z osobą odpowiedzialną za Ciebie, czyli Twoim przełożonym możesz się wyspecjalizować na przykład w jednym z naszych działów asortymentu, szukać zmiany zakresu zadań lub dążyć do objęcia stanowiska kierowniczego. Dzięki temu zdecydowana większość naszych pracowników w spółce w Niemczech jest z nami od bardzo wielu lat, których często nie można policzyć nawet na dwu rękach.

Czasy pracy i łączenie życia zawodowego z prywatnym

Zasadniczo podlegamy tym samym godzinom otwarcia co inne sklepy ze sprzedażą detaliczną. Praca w weekendy oraz w godzinach wieczornych to element tej pracy. Ale: indywidualny i elastyczny czas pracy wyróżnia naszą organizację. Dlatego też naszym wspólnym celem jest pogodzenie orientacji na klienta, rentowności i konkurencyjności z dobrymi warunkami pracy – zwłaszcza w odniesieniu do godzin pracy i pracy zespołowej.

Odpowiedzialność osobista i współpraca

Proaktywność i inicjatywa to bardzo ważne dla nas wartości: jest to możliwe dzięki płaskiej strukturze oraz dużej niezależności w działaniu w całej organizacji. Każdy pracownik samodzielnie może poszukać optymalnej drogi do najlepszego rozwiązania oraz wypróbować nieprzetarte szlaki. To wszystko oczywiście pod warunkiem, że dzień w filii przebiega optymalnie, a nasi klienci są zadowoleni.

Współdziałanie i rozwój

Nasza społeczność pracownicza czerpie z różnorodnych osobowości zainteresowań i doświadczeń swoich kolegów. Tutaj każdy ma możliwość działania, ulepszania lub rozwoju nowych rzeczy. Wielu pracowników angażuje się np. w różne projekty i swoją wiedzą wspiera kolegów w centrali lub centrach dystrybucyjnych. Gdy ktoś ma jakiś pomysł na ulepszenia w sklepie dm, dzieli się nim w naszych wewnętrznych kanałach komunikacji, aby zakupy w dm były jeszcze przyjemniejsze.

Zdrowie w filii

Praca w drogerii może być fizycznie wyczerpująca. Zespoły ekspertów z różnych obszarów dbają o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Każdy znajdzie odpowiedź na nurtujące pytania i wątpliwości. Niezależnie od tego, jaka to jest kwestia – zespoły te wspierają pracowników filii we wszystkich pytaniach: od aspektów fizycznych po godzenie życia zawodowego z prywatnym i bezpieczeństwo pracy.

Ponadto stale pracujemy nad optymalizacją warunków pracy w filiach, na przykład poprzez dostarczanie ergonomicznych krzeseł kasowych, łatwo dostępnych półek, lekkich palet i wielu innych.

Aby ułatwić czytelność, zdecydowaliśmy się w przypadku braku formy neutralnej na używanie rodzaju męskiego. Przedstawione treści są jednak skierowane do wszystkich płci. Stosując taki język, nie chcemy nikogo wykluczyć. U nas każdy jest mile widziany i dzięki swojej niepowtarzalności wnosi wkład do naszej społeczności pracowniczej.